Uitrol glasvezel in Wassenaar gaat beginnen
Direct naar hoofdinhoud
Nieuws

Uitrol glasvezel in Wassenaar gaat beginnen

De glasvezelaanleg in Wassenaar is eerder deze week gestart. Met de eerste schop in de grond hebben wethouder Caroline Klaver- Bouman en regiodirecteur Jeroen van der Jagt het startsein van de grootschalige operatie gemarkeerd. In Wassenaar worden ongeveer 13.000 huishoudens aangesloten op het glasvezelnetwerk van KPN. Medio juli worden de eerste huishoudens al aangesloten. 
Aannemer VolkerWessels Telecom gaat voor KPN aan het werk. Er wordt 164km gegraven, een afstand die vergelijkbaar is met de afstand Wassenaar – Heerenveen. De werkzaamheden in Wassenaar starten in de wijk Oostdorp. Vervolgens wordt glasvezel uitgerold in de wijken Zijlwatering en Haven, Drie Papegaaien, De Kieviet, Klingenbosch, Nieuw Wassenaar, Duindigt met Groenendaal, Kerkehout en Oud-Clingendaal. Naar verwachting zijn de werkzaamheden in het voorjaar van 2023 afgerond. Bewoners worden vooraf en tijdens de uitrol van glasvezel geïnformeerd over de werkzaamheden in hun straat. 

Supersnel internet voor Wassenaar

Wethouder Caroline Klaver-Bouman: “Hoogwaardig internet wordt steeds belangrijker. Zeker met het nieuwe werken, waardoor het de kwaliteit van bijvoorbeeld digitaal vergaderen enorm kan verbeteren en het gedeeltelijk thuis werken nog aantrekkelijker wordt. En dat levert weer minder reisbewegingen op en minder tijdverlies. Naast je werk is betrouwbaar internet ook in je vrije tijd onmisbaar. Daarom ben ik blij dat vandaag een eerste stap wordt gezet voor glasvezel in Wassenaar. Onze gemeente blijft zich de komende tijd inzetten voor snel internet in de hele bebouwde kom én het buitengebied van onze gemeente.”

Jeroen van der Jagt, Regiodirecteur KPN: “Na Den Haag, Leiden en Leiderdorp, gaan we nu ook Wassenaar aansluiten op ons open glasvezelnetwerk. Daarmee breiden we ons netwerk uit in de metropoolregio. Ik kijk uit naar een succesvolle glasvezel uitrol.”

80% van Nederland op glasvezel in 2026

KPN levert een grote bijdrage aan de digitalisering van Nederland. Het bedrijf biedt momenteel bij ruim 40% van de Nederlandse huishoudens glasvezel tot in de meterkast. Het is de bedoeling om, samen met het glasvezelbedrijf van KPN en APG, meer dan 80% van Nederland op het toekomstbestendige netwerk van KPN en Glaspoort aan te hebben gesloten in 2026.  Ook na 2026 zal de uitrol van glasvezel doorgaan. Als iedereen glasvezel heeft, wordt op termijn het kopernetwerk uitgezet.

Stabiel en energiezuinig

Glasvezel biedt de hoogst mogelijke up- en downloadsnelheid en is een stabieler en betrouwbaarder netwerk dat minder energie verbruikt. Samen met het volledig vernieuwde mobiele netwerk van KPN met 5G, vormt dit het meest moderne en krachtige netwerk waar Nederland tot ver in de 21ste eeuw op kan bouwen.
De glasvezelaanleg in Wassenaar is eerder deze week gestart. Met de eerste schop in de grond hebben wethouder Caroline Klaver- Bouman en regiodirecteur Jeroen van der Jagt het startsein van de grootschalige operatie gemarkeerd. In Wassenaar worden ongeveer 13.000 huishoudens aangesloten op het glasvezelnetwerk van KPN. Medio juli worden de eerste huishoudens al aangesloten.

Gerelateerde artikelen